Adres: 30-513 Kraków, ul. Smolki

Rejestracja telefoniczna pon-pt 10-17

Telefon: 532 816 111

Sklep kosmetyczno-upominkowy, gabinet biorezonansu
Beata Tłustowska

Karmienie piersią

W dzisiejszych czasach ważne i modne wśród młodych mam stało się karmienie dziecka piersią. Bardzo zdrowo i przyjemnie jest trzymać śliczne dziecko jak najdłużej przytulone przy swojej piersi. Zalety takiego karmienia są wszystkim dobrze znane. Główne z nich to większa odporność u Twojego maleństwa oraz zmniejszone ryzyko alergii. Karmiąc dziecko piersią podajesz mu naturalne przeciwciała, które wspierają układ immunologiczny. Powinnaś być na specjalnej diecie i pamiętać, że to co jesz będzie spożywało też Twoje maleństwo. Są mamy, które karmią piersią swoje pociechy 2 nawet 3 lata. Niekiedy jednak zdarza się tak, że dziecko karmione piersią nie chce jeść mleka matki lub je a w trakcie jedzenia lub parę chwil po nim zaczyna płakać i kopać nóżkami. Do tego wszystkiego skóra jest sucha, szorstka, widać na niej krostki  a policzki zrobiły się czerwono- szkliste. Jest to znak, że karmiąca mama zjadła coś czego nie toleruje organizm dziecka. Lekarz pediatra proponuje odstawić matce mleko i jego przetwory, podejrzewając nietolerancję białka mleka. Matka odstawiła nabiał i zauważyła, że owszem może dziecko przy jedzeniu się trochę uspokoiło, ale wysypka nie zniknęła. Matka dalej podejrzewa, że zjada coś co szkodzi dziecku. Ale co ? Na dietę eliminacyjną szkoda czasu.

Białe pieczywo, nabiał, kakao lub bawarka, chude mięso gotowane i wędlina drobiowa, ryby na parze, gotowane warzywa, kompot z jabłek. To tradycyjna zdrowa dieta matki karmiącej piersią, ale czy aby na pewno ? Niby wszystko jest zdrowe i pełnowartościowe, a dziecko całe wysypane i boli go brzuszek.

Co więc zatem robić ?

Przyjdź z maleństwem do  gabinetu Herbamedika. Zrobimy mu testy na nietolerancję pokarmową. Będziesz wiedziała, które pokarmy szkodzą dziecku, a które możesz bez ograniczeń jeść.

Zrób maleństwu testy nietolerancji pokarmowej, a podarujesz swojemu dziecku więcej niż chciałabyś dać. Oboje będziecie cieszyć się długo karmieniem piersią.

 


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Zobacz także: