Adres: 30-513 Kraków, ul. Smolki

Rejestracja telefoniczna pon-pt 10-17

Telefon: 532 816 111

Sklep kosmetyczno-upominkowy, gabinet biorezonansu
Beata Tłustowska

Jak wygląda wizyta u dietetyka i jak się do niej przygotować ?

Na pierwszą wizytę u dietetyka dobrze jest przynieść ze sobą skrupulatnie wypełniony ,,dzienniczek żywieniowy”. Powinien on obejmować opis żywieniowy minimum 3 dni i być tak skonstruowany aby obejmował dzień pracy jak również dzień wolny od pracy. Zapisuj w nim wszystkie produkty które zjesz, w jakich ilościach i o której godzinie. Przykładowy ,,dzienniczek żywieniowy” możesz ściągnąć sobie z naszej strony internetowej. Zostaniesz zapytana/-y o powód dla którego przyszłaś/-eś do gabinetu. Jeżeli umówiona wizyta ma miejsce rano to dobrze być wtedy na czczo, a jeżeli w godzinach popołudniowych to staraj się 3-4 godziny przed wizytą nic nie jeść. 12 godzin przed wizytą zrezygnuj z wysiłku fizycznego, nie spożywaj alkoholu i napojów które zawierają kofeinę. Jeżeli masz w domu to dobrze jest przynieść ze sobą ostatnie badania lekarskie takie jak poziom glukozy we krwi, cholesterol, HDL, LDL, trójglicerydy. Wizyta w gabinecie trwa około 1 godziny. Podczas niej dietetyk przeprowadzi z Tobą bardzo szczegółowy wywiad medyczno-żywieniowy, przejrzy i omówi z Tobą ,,dzienniczek żywieniowy”, przeprowadzi badania antropometryczne i ogólne. Po wszystkich czynnościach dietetyk wskaże ogólne błędy w Twoim żywieniu i zaproponuje rozpisanie diety lub zaoferuje już kompozycję przygotowanej diety najbardziej zbliżoną do Twoich upodobań kulinarnych.

Na drugiej kontrolnej wizycie która odbywa się po tygodniu dietetyk wykonuje badania antropometryczne i ogólne. Sprawdza przy tym czy dopasowana dieta jest dobrze dobrana i czy zaszła jakaś zmiana w organizmie. Jeżeli zachodzi taka potrzeba nanosi poprawki do Twojej diety. Taka wizyta trwa od 30 do 40 minut.

Trzecia wizyta odbywa się po dwóch tygodniach od wizyty drugiej i również na niej wykonywane są szczegółowe badania antropometryczne i ogólne. Dietetyk sprawdza Twoje zdrowie fizyczne jak również samopoczucie. Wizyta trwa około 30 minut.

Kolejna czwarta wizyta ma miejsce po miesiącu od trzeciej wizyty. Przebiega tak samo jak wizyta trzecia. Trwa około 30 minut.

Następne wizyty ustala się indywidualnie w zależności od Twoich potrzeb. Wskazane są wizyty kontrolne przynajmniej raz w miesiącu. Przez cały czas trwania terapii do dyspozycji będzie dostępny dietetyk czy drogą emailową czy telefoniczną. Gdy zajdzie taka potrzeba również zostaniesz przyjęta/-y w gabinecie poza terminem.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Dzienniczek żywieniowy dla pacjenta –( do pobrania )

Przykładowy dzienniczek żywieniowy –( do pobrania )

 

 

 

 

 

 


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Zobacz także: